Tip: Jak si nastavit upozornění na nové kešky?

 

FTF – tři písmena, která jsou pro mnohé kačery tou nejzábavnější částí geocachingu. Znamenají “First to Find” a do svého logu je může napsat jen ten, kdo jako první najde a zaloguje nově publikovanou keš.

V některých zemích, kde kešky nejsou tak velkým hitem, můžeš při troše štěstí logovat FTF i několik měsíců po publikaci. V Česku ale (zejména ve větších městech) často neuplyne od publikace nové kešky k prvnímu nálezu ani deset minut. Pro “chronické eftéefkaře” je tedy základní podmínkou úspěchu dozvědět se o nové kešce co nejdříve – nejlépe ihned, jakmile ji reviewer pustí do světa.

Server Geocaching.com nabízí odesílání zprávy o každé nové keši v zadaném okruhu na e-mail. Tato funkce je však dostupná jen platícím prémiovým členům. Pokud mezi ně patříš, ukážeme ti, jak si nastavit vše potřebné, abys o každé kešce věděli mezi prvními.

Posílání upozornění na nové kešky

První krok povede na web www.geocaching.com, kde se přihlásíš a přes odkaz u svého jména v pravé části horní nástrojové lišty přejdeš do sekce Můj profil.

Přejdi do sekce Můj profil

Přejdi do sekce Můj profil

Odtud pak budeš pokračovat odkazem Uživatelské funkce, kterým se dostaneš na stránku Current Features for Premium Members, která není lokalizována do češtiny.

Pokračuj odkazem Uživatelské funkce

Pokračuj odkazem Uživatelské funkce

Vyhledej sekci nadepsanou jako Instant Log Notification Feature a klepni na odkaz Instant-Notify.

V sekci Instant Log Notification Feature a klepni na odkaz Instant-Notify

V sekci Instant Log Notification Feature a klepni na odkaz Instant-Notify

V této sekci Tě bude zajímat především odkaz Vytvořit nové upozornění.

Odkaz Vytvořit nové upozornění

Odkaz Vytvořit nové upozornění

Zbývá vyplnit formulář:

  • Název – sem si můžeš napsat, co chceš, ale je dobré mít v názvech nějaký řád.
  • Sledovat typ – typ keše, který chceš po publikaci oznamovat. Bohužel není možné označit více typů, takže pokud chceš například vědět o každé nové mysterce, multině a tradičce, budeš si muset vytvořit tři oznámení.
  • Následně se rozbalí nabídka s typy logů, které budou oznamovány – v případě boje o FTF tě bude zajímat Publish Listing.
  • Zbývá zadat souřadnice, kolem kterých bude aplikace hlídat nové keše (Z jakých souřadnic chcete nastavit hledání?) a nastavit Vzdálenost v kilometrech.
  • E-maily jsou posílány na výchozí zadanou adresu, nicméně můžeš si přidat i další. Často zde kačeři mají nastavený tzv. “mobilní e-mail.”
  • Nakonec vše potvrdíš volbou Vytvořit upozorňování.
Vyplnění formuláře

Vyplnění formuláře

Všechna vytvořená upozornění můžeš vidět na stránce Notifikace, kde je možné s nimi dále pracovat – tedy především je upravovat či deaktivovat a aktivovat.

Přehled oznamování nové kešky

Přehled oznamování nové kešky

Automatické štítkování

Tímto způsobem sis nastavil zasílání upozornění na nově publikovanou keš na e-mail. Jak ale mezi mnoha příchozími zprávami poznat tu nejdůležitější? Pokud na telefonu používáš Gmail, je snadné rozlišit jednotlivé zprávy různými zvuky. Budeš k tomu potřebovat štítky a trochu nastavování.

Čtěte:   Získej deset suvenýrů během tří týdnů v Honbě za planetami!

Začni ve webovém rozhraní Gmailu, kde přiřadíš e-mailům s informacemi o nové keši štítek. To můžeš udělat třeba tak, že klepneš na ozubené kolo vpravo nahoře a z nabídky přejdeš do Nastavení.

Ozubené kolo - Nastavení

Ozubené kolo – Nastavení

Potom pokračuj do sekce Filtry a zablokované adresy. Zcela dole na této stránce najdeš odkaz Vytvořit nový filtr.

Sekce Filtry a zablokované adresy

Sekce Filtry a zablokované adresy

V prvním dialogu vyplň do políčka Od adresu noreply@geocaching.com a do pole Předmět zadej New. Filtr tedy bude platit na zprávy z této adresy s omezením na případ, kdy je v předmětu slovo “New.” Pokračuj odkazem Vytvořit filtr z tohoto vyhledávání.

Vytvoření filtru

Vytvoření filtru

V dalším kroku aktivuj možnost Použít štítek, po klepnutí na rozbalovací nabídku Zvolte štítek vyber možnost Nový štítek.

Vytvoření nového štítku

Vytvoření nového štítku

Zadej název štítku a potvrď. Poté aktivuj toto nastavení tlačítkem Vytvořit filtr.

Zadání názvu štítku

Zadání názvu štítku

Nyní bude automaticky každé zprávě z Geocachingu, obsahující v předmětu slovo “new,” přiřazen příslušný štítek.

Každá zpráva dostane štítek

Každá zpráva dostane štítek

Nastavení vlastního zvuku

Na mobilním telefonu spusť aplikaci Gmail. Otevři postranní nabídku a přejdi do Nastavení.

Otevři účet, na jehož adresu si necháváš posílat upozornění na nové keše, a přejdi do sekce Správa štítků.

Vyhledej štítek, kterým se automaticky označují zprávy o nových keškách a otevři ho.

Vyber štítek nových kešek

Vyber štítek nových kešek

Ve výchozím stavu je zde nastaveno Žádné zprávy se nestáhnou. Klepni na tuto volbu a vyber Synchronizovat: 30 dní. Tím se zpřístupní možnost Oznámení štítků, kterou nejprve aktivuj.

Přicházíme k tomu nejdůležitějšímu: vyber si zvuk (použít můžeš kterýkoli z oznamovacích tónů či vyzvánění, případně i zvukový soubor), případně vibrace a zdali chceš být upozorňován na každou zprávu.

Čtěte:   Giga Event Great Moravia: co je nového 2 dny před zahájením?

Ve výsledku by nastavení mělo vypadat asi tak, jako na následujícím obrázku.

Můžeš povolit i vibrace

Můžeš povolit i vibrace

A jak hlídáš nové kešky ty?

Pokud také bedlivě střežíš okolní prostor a při publikaci nové kešky okamžitě vyrážíš na místo, aby ses zapsal do logbooku jako první, budeme rádi, když se podělíš s námi i ostatními o způsob, jakým toto realizuješ. Zapoj se do diskuze na Facebookové stránce Geocaching – Česká republika.