Terezínské hry 2016

 

Již za 3 týdny a pár dní, tedy 27. května, startuje 5. ročník Terezínských her, na kterých nesmíš chybět. Tradičním místem konání, jak už se můžeš dozvědět z názvu, je Terezín, který tě přivítá svou atmosférou a zároveň tě vtáhne do víru připravovaného programu.

Historie Terezínských her

Terezínské hry probíhají každým rokem v květnu již od roku 2012. Zpočátku zakladatelé zamýšleli, že vytvoří logojen jednodenní akci inspirovanou francouzskou televizní soutěží „Pevnost Boyard“. První ročník se konal v prostorách ravelinu 18, který skvěle posloužil a navodil atmosféru tajemné pevnosti skrývající poklad. Od roku 2013 Terezínské hry doprovází heslo: „Neseď doma ve virtuálním světě a zažij dobrodružství na vlastní kůži v pevnosti Terezín!“.

Co můžeš na Terezínských hrách očekávat?

Každý rok organizátoři připravují program pro celou rodinu tak, aby každý účastník, dítě či dospělý našel aktivní vyžití na připravovaných soutěžích a odnesl si nezapomenutelný zážitek plný dobrodružství. V Terezíně máš také možnost vyzkoušet si spoustu různých sportů, zapojit se do her, získat nové vědomosti nebo jen tak relaxovat a vychutnávat si atmosféru Terezínských her.

Zajímavostí této akce také je, že na konci každých Terezínských her organizátoři pořádají velký úklid s názvem „CITO“, díky kterému vrací městu pevnost v naprostém pořádku.

Rok 2016 je zlomový, protože hry „Za pokladem pevnosti Terezín“ se účastní stále více a více lidí. Letos tedy přibude o jeden turnus navíc. Novinkou tohoto ročníku bude zbrusu nová soutěž s názvem „Sapér“, vhodná pro velmi zdatné jedince.

Za pokladem pevnosti Terezín

Jak už jsme se zmínili, tak hlavní hrou v Terezínu bude putování za pokladem. Hra je inspirována soutěží „Pevnost Boyard“ a je připravena pro čtyřčlenné týmy. Na Tvůj tým čeká 12 úkolů, které jsou zaměřeny na sílu, obratnost a logiku. Když splníš úkoly, získáš klíče k pokladu a následně indicie, díky kterým prolomíš utajované heslo. Dokáže Tvůj tým překonat pána pevnosti, získat tak poklad a vynosit nejvíce mincí ze všech?

Čtěte:   Geocaching na ostrově Tenerife

Pokud ano, čti dále…

Registrace probíhá již od 18. března a kapacita je nastavena na 90 soutěžních týmů v 8 různých turnusech. Zajímá tě to? Tak neváhej a zaregistruj se včas! Startovné činí 250 Kč za osobu, tudíž 1 000 Kč za čtyřčlenný tým. Při registraci je možné si objednat originální týmová trička a speciální geocoin pro soutěžící. Startovné dětské verze činí 500 Kč za tým a každé dítě dostane na památku tričko.

hry-bez-hranic004

Samotné dobrodružství trvá asi dvě a půl hodiny a je plné intenzivní námahy. Tady je rozpis jednotlivých turnusů:

Pátek, 27. května 2016

  • Terezínské hry budou zahájeny prvním turnusem od 17.00 hodin,
  • druhý turnus odstartuje od 19.15 hodin,
  • poslední páteční turnus se bude konat v noci, a to od 21.30 hodin.

Sobota, 28. května 2016

  • v sobotu startuje první turnus už v 8.30 hodin,
  • druhý turnus se uskuteční od 10:45 hodin,
  • třetí série proběhne od 15.30 hodin
  • a poslední sobotní, tudíž noční, bude od 21.00 hodin,
  • pro děti je připravena série od 13.00 hodin.

Staň se sapérem! Máš na to?

Nevíš kdo to je sapér? Sapéři nebo také průkopníci čili pionýři byli vojáci, kteří překonávali překážky a zátarasy, kopali zákopy, stavěli mosty a podkopávali nepřátelská opevnění.

Ukaž, co je v tobě a staň se sapérem. Přijď do Terezína a absolvuj výcvikový den tak, jak jej zažívali sapéři za dob naší panovnice Marie Terezie. Prověř svou kondici na trase delší než 4 kilometry s hromadou překážek a vymáčkni ze sebe poslední kousky sil. Závod je opět určen jak pro muže, ženy, tak i děti. Při zdolání celého závodu získává soutěžící suvenýr a certifikát sapéra.

Tak nezapomeň, že závod proběhne v sobotu 28. května 2016! Startovné činí 500 Kč za osobu, popřípadě 250 Kč za dítě. Organizátoři se již na všechny moc těší.

Čtěte:   MeMe2018: dva měsíce do „megáče“! Co je nového?

12994412_1700093373587408_8047834236727320869_n

 

Doufáme, že jsi se rozhodl zúčastnit se této skvělé akce. A pokud se ještě rozhoduješ, podívej se na menší upoutávku, jaké dobrodružství letos můžeš zažít. Tady je odkaz na youtube.

Další informace nalezneš na webu Terezínských her nebo v eventu na webových stránkách geocachingu.