Geocaching.com lokalizoval datum a čas ve statistikách

 

20. duben 2016 je “Den uznání dobrovolníkům” (“Volunteer Recognition Day,”) u jehož příležitosti si vedení Groundspeaku připravilo malý dárek. Má jít o poděkování za všechno, co kačeři po celém světě dělají pro tuto hru a její komunitu.

Den uznání dobrovolníkům má být oceněním všech lidí, kteří pracují ve prospěch druhých, aniž by byli motivováni finančním, materiálním či jiným ziskem. Během tohoto dne můžete poděkovat dobrovolníkům za jejich práci, zapojit se do dobrovolnické činnosti, nebo třeba věnovat nějaké dobrovolnické skupině dar.

Dobrovolnictví je obecně považováno za altruistickou činnost, sloužící k podpoře všeobecného dobra či zlepšení kvality lidského života. “Na oplátku” tato činnost vyvolává pocit vlastní hodnoty a respekt, nicméně nepřináší žádný finanční prospěch. Dobrovolnictví je také využíváno pro rozvoj dovedností, socializaci, zábavu a je určeno k navázání kontaktů. Mnozí dobrovolníci jsou speciálně vyškoleni v oblastech, ve kterých pracují, jako jsou zdravotnictví, školství či záchranné služby, další slouží na základě potřeby – například během přírodních katastrof.

Datum a čas v lokalizovaném formátu jako dárek

Co to je “Volunteer Recognition Day” jsme si tedy vysvětlili, takže se můžeme podívat na to, co dostali jako dárek kačeři? Provozovatelé serveru Geocaching.com konečně opravili formát dat a časů na stránce se statistikami. Tyto údaje byly původně v americkém/anglickém formátu bez ohledu na to, jaký jazyk měl uživatel zvolený v nastavení. Uvedený nedostatek byl tedy vyřešen, takže když si v nastavení účtu v sekci Preferences zapnete češtinu, uvidíte ve statistikách české názvy dnů, data ve formátu s římskou číslicí pro měsíc a čas. Není to sice ještě zcela dokonalé, ale i tak se jedná o milý krok v lokalizaci.

Takto vypadá datum a čas v češtině

Takto vypadá datum a čas v češtině

Čtěte:   Suvenýr: oslav Mezinárodní den geocachingu!