Suvenýry 2019

 

Mnoho kačerů miluje objevování blízkého i vzdáleného okolí, plánují dopředu a snaží se dosáhnout nějakých cílů. Častou otázkou je, co nás čeká v dalším roce. Geocaching HQ nelení ani tentokrát a i na rok 2019 pro nás připravil spoustu suvenýrů. Některé jsou již známé z předchozích let, jiné jsou čistě jednorázovou akcí, podobně jako loňské  Planetary Pursuit nebo Hidden Creatures. Na co se tedy můžeš těšit v roce 2019?

 

Nové suvenýry pro vybrané země a regiony

S rozmachem „levného“ cestování se kačeři čím dál častěji vydávají na cesty za hranice. Někteří primárně proto, aby poznali krásy jiných zemí, jiní záměrně s cílem „vybarvit“ si mapu nebo získat další suvenýr. A takových nových suvenýrů přibude letos minimálně 12, protože Geocaching HQ se rozhodl, že každý měsíc v roce 2019 vypustí do světa minimálně jeden suvenýr pro vybranou zemi nebo region. Každý nový suvenýr bude představen vždy třetí středu v měsíci a zároveň s tím bude představena i vybraná keš z dané země či regionu.

 

CITO suvenýr Season 1

Jedná se o tradiční akci pořádanou již několik let. Pro letošek je však nachystáno několik změn. Tou hlavní je, že se období pro získání suvenýru rozšířilo z jednoho týdne hned na tři měsíce. Důvodem bylo, že v některých zemích je na začátku jara ještě příliš zima nebo celý den tma, dále to, aby nebyli příliš rušeni ptáci během hnízdění a především kvůli větší flexibilitě a možnosti větší spolupráce s organizacemi starající se o životní prostředí. Suvenýr CITO 2019 Season 1 získáš, pokud uspořádáš nebo se zúčastníš CITO eventu kdykoliv v období březen až květen. Ale samozřejmě můžeš pořádat eventy průběžně celý rok. Kačeři i příroda to jistě ocení.

 

International Geocaching Day

Čtěte:   Suvenýr: Jdeme do extrémů!

Suvenýr udělovaný každoročně jako oslava Geocachingu. Stačí v sobotu 17. srpna 2019 zalogovat jakoukoliv keš nebo navštívit event a máš tento suvenýr v kapse.

 

CITO suvenýr Season 2

Stejně jako v případě „jarní“ verze, tak suvenýr CITO 2019 Season 2 získáš, pokud uspořádáš nebo se zúčastníš CITO eventu kdykoliv v období září až listopad.

 

International EarthCache Day

Další již z velmi známých suvenýrů. Pro jeho získání stačí během víkendu 12. – 13. října 2019 navštívit a zalogovat jakoukoliv EarthCache.

 

Geocaching International Film Festival 2019

Tato akce letos oslaví půlkulatiny. Čeká nás pátý ročník Geocaching International Film Festivalu, zkráceně GIFF. Tyto festivaly (eventy) se pořádají po celém světě a jsou na nich promítány vybrané krátké filmy geocachingových nadšenců. V minulosti se do této vybrané společnosti dostaly i snímky z České republiky. Svůj film může do soutěže přihlásit kdokoliv. Tento festival bude pořádán od čtvrtku 7. listopadu do neděle 17. listopadu 2019.

 

Goodbye 2019 / Hello 2020

Poslední, resp. první suvenýr udělovaný vždy na přelomu roku. Každý rok mají trošku jiný název (Goodbye 2015/Hello 2016, Last 2017/First 2018 nebo Thanks 2018/Hello 2019), ale vždy stejné poslání, rozloučit se s končícím rokem a přivítat ten nový. Pro získání těchto suvenýrů stačí nalézt jakoukoliv keš nebo navštívit event 31. prosince 2019 a 1. ledna 2020.