Poslední šance pro založení CITO eventu se suvenýrem

 

CITO event je setkání kačerů spojené s nějakou formou pomoci přírodě. Může se jednat například o úklid odpadků, výsadbu stromů, likvidaci invazivních rostlin, rekonstrukci nějakého objektu (například studánky) či čištění oblasti od nepořádku.

Tento typ aktivního setkávání je obecně považován za způsob, jak mohou kačeři poděkovat přírodě za to, že jim poskytuje podmínky pro milovanou hru. Každý, kdo se zúčastní nějakého CITO eventu ve dnech 17. až 24. září, získá kromě dobrého pocitu také suvenýr od Groundspeaku – virtuální odznáček, kterým obohatí svou sbírku.

Poslední šance pro založení CITO eventu se suvenýrem

Poslední šance pro založení CITO eventu se suvenýrem

Eventy by se, jak je uvedeno v pravidlech, měly přihlašovat ke schválení nejpozději dva týdny před konáním. To znamená, že pokud bys chtěl uspořádat CITO, na kterém kačeři (včetně Tebe) budou moci získat suvenýr, je nejvyšší čas začít. Podrobnosti o tom, jak založit event s bohulibým účelem najdeš v našem článku. My Ti ještě přidáme šest kroků, které bys měl jako organizátor udělat.

6 kroků pro organizátory CITO

  1. Vyber místo a datum! Vzhledem k tomu, že cílem CITO je zlepšení veřejného prostranství, vyber oblast, která je pro Tebe důležitá a/nebo vyžaduje zvláštní pozornost. Ujisti se, že zde můžeš CITO uspořádat – v ideálním případě získej souhlas majitele či správce.
  2. Zvol činnost! Účastníci by se měli věnovat nějaké činnosti, jejímž výsledkem je zlepšování životního prostředí. Několik tipů jsme načrtli již na začátku článku – může se jednat o úklid, výsadbu, údržbu, nebo cokoli, čím zvelebíte přírodu. Potřebuješ inspiraci a směr? Zkus se zeptat majitele či správce, co by dobrovolníci mohli udělat.
  3. Vyplň formulář pro založení eventu! Tvůj CITO event musí být předložen ke schválení online nejméně dva týdny před datem konání akce. Věnuj tomuto procesu čas, abys účastníkům co možná nejlépe popsal, co, kdy a kde se bude dělat. Vyber typ keše Cache In Trash Out Event, zvol místo, přidej waypointy (místo k zaparkování vozidla, referenční body, nejlepší přístupovou cestu), vyplň název, datum konání a v popisku specifikuj čas a veškeré podrobnosti.
  4. Vyčkej na publikaci! Po zadání akce do systému ji místní reviewer pravděpodobně publikuje, případně požádá o doplnění či provedení změn. V případě nejasností neváhej a zeptej se svého „revírníka.“
  5. Jakmile je událost zveřejněna, dej o ní vědět! Využij k tomu všechny legální dostupné prostředky – napiš přátelům, publikuj odkaz na sociálních sítích, prostě snaž se, aby se o akci vědělo. Čím více se o CITO budě vědět, tím lépe!
  6. V den konání akce: brzy vstaň, podívej se na stránku kešky a do e-mailu, odpověz na všechny otázky. Dbej na to, aby každý věděl, jaká činnost se bude vykonávat a kudy se dostane na místo. Buď na úvodních souřadnicích raději o něco dříve a setrvej až do ukončení eventu. Po skončení akce ponech událost na webu, aby se účastníci mohli zalogovat. Nezapomeň napsat děkovní a nakonec keš archivovat.
Cílem CITO eventu je pomoc přírodě

Cílem CITO eventu je pomoc přírodě

To je vše! Pamatuj, že suvenýr za CITO bude k dispozici pro události konané v týdnu od 17 do 24. září.

Zdroj: geocaching.com.