Mega Event Great Moravia: co je nového 298 dní před zahájením?

 

Za necelých deset měsíců proběhne dost možná největší geokačerská akce na našem území – mega event Great Moravia. Po dvou týdnech jsme se opět zeptali na několik otázek jednoho z organizátorů, kterého kačerská obec zná pod přezdívkou Tobias Reviewer.

Koncem uplynulého týdne se podařilo překonat hranici 2000 WA logů. Zdá se Ti tempo, jakým přibývají noví účastníci, dostačující?

Podle naší a také jedné nezávislé analýzy nárůstu WA bychom měli dosáhnout 3000 WA kolem začátku března a 4000 WA do konce června 2017. Samozřejmě za předpokladu, že logy budou přibývat podobným tempem, jako dosud.

Nicméně pro nás by bylo lepší, kdyby se aspoň 3000 WA povedlo ještě před koncem roku. I pro získání partnerů je počet přihlášených účastníků velmi důležitý.

Každopádně dosáhnout hranice 2000 WA za dva měsíce je skvělé a chci všem přihlášeným poděkovat za podporu 🙂

Máš přehled o tom, odkud se jednotliví účastníci na mega event hlásí? Třeba odkud chce přijet ten nejvzdálenější? Nebo z jaké exotické země se chystají kačeři na event?

Přesný přehled nemám. Když to není napsané v logu, těžko se odhaduje, odkud kačeři přijedou. A také nesleduji každý WA. Co jsem zachytil, tak kromě sousedních zemí máme WA z USA, Belgie, Itálie, Holandska, Velké Británie, Švédska, Norska, Slovinska a tuším i Španělska.

Co důležitého se dle Tebe odehrálo v uplynulých dvou týdnech?

Nikde v okolí nic neshořelo 🙂

Mega event a jeho program

Na Facebooku jsi prezentoval, část programu proběhne v muzeu historických kočárů v Čechách pod Kosířem. Povíš nám k tomu něco víc?

Je to jediné muzeum kočárů v České republice a je poměrně mladé. Ale přesto jsou v něm unikátní kočáry. Návštěvníci si budou moci prohlédnout největší smuteční kočár na světě, který vyrobila firma “Václav Brožk a syn” v Plzni. Zajímavé je, že kočár je elektrifikovaný.

Čtěte:   Mega Event Great Moravia: co je nového 263 dní před zahájením?

Dále je tu jeden kočár z unikátní kolekce třech zlatých kočárů biskupa Ferdinanda Julia Troyera z Troyersteinu (druhý je na zámku v Náměšti na Hané a třetí v olomouckém Arcidiecézním muzeu). Tyto kočáry byly vyrobeny v Paříži za vlády Ludvíka XV.

A pak je tu spousta dalších zajímavých kočárů, saní a dokonce i nějaké funkční dobové stroje. Muzeum kočárů v Čechách pod Kosířem opravdu doporučuji k návštěvě.

Nechceš nám prozradit, jaké další nápady v souvislosti s touto akcí se honí v hlavách organizátorů?

Ne 🙂

Můžeš se Ty sám pochlubit ikonkami, které půjde získat na eventu? Tedy “giga event”, “GPS maze” a “Lab cache”?

Ano, já už tyto ikonky ve statistice mám 🙂 V roce 2013 jsem byl na prvním GPS Maze Europe v Praze a o rok později na prvním GIGA v Mnichově. I nějaké “Labky” jsem posbíral, i když jich není mnoho. Z těch co jsem lovil, se mi líbily hlavně ty první v Praze na Skořápkách. A pak ty, co byly na MEGA Místo činu: Praha.

Děkujeme za rozhovor!

Mega Event Great Moravia – důležité odkazy