Giga Event Great Moravia: co je nového 130 dní před zahájením?

 

Jen čtyři měsíce a několik dní k tomu zbývá do největší geocachingové akce na našem území – giga eventu Great Moravia. Proto jsme opět pozvali k pohovoru jednoho z organizátorů – Standu Šestáka, který je komunitě znám jako Tobias Reviewer, a je jedním ze tří pořadatelů.

Začněme trochu osobně: jak jsi trávil velikonoční prodloužený víkend?

Naplánovali jsme si prodloužený víkend v okolí Žebráku. Mimo jiné jsme ulovili novou sérii “Žebrácký stroj času”. Sérii mohu je doporučit – velmi dobře vymyšlené a zpracované kešky, hezká příroda, lesy, skály, klid. Co víc si může kačer přát?

Co přípravy eventu? Odehrálo se v posledních třech týdnech něco důležitého?

Ani ne 😀

Posledně jsi zmínil, že přípravy neprobíhají úplně bez komplikací. Co se tedy například zkomplikovalo?

Ono je toho bohužel trochu víc, třeba program na hanáckém “Mont Blancu” (Velký Kosíř) musíme překopat a přesunout na jiné místo. Rozhledna, na které měla probíhat velká část programu “Kosíř”, byla totiž do odvolání uzavřena a podle našich informací do eventu otevřena nebude. Tím bohužel veškeré tříměsíční plánovaní a domlouvání akce “Kosíř” přišlo vniveč. Nicméně jsme už vybrali náhradní lokalitu, kterou tým momentálně rekognoskuje. Pokud bude vyhovovat pro naše záměry, zkusíme získat povolení od vlastníka pozemku a připravíme program na novém místě.

Naštěstí je relativně dost času. Horší by bylo, kdyby rozhlednu uzavřeli až těsně před eventem.

Pohled na Velký Kosíř ze silnice od Přemyslovic do Pěnčína (zdroj: Wikipedia)

Pohled na Velký Kosíř ze silnice od Přemyslovic do Pěnčína (zdroj: Wikipedia)

Uvažovali už jste o nabírání dobrovolníků, kteří by byli nápomocni v průběhu akce?

Samozřejmě ano. Do konce června bychom měli přesně vědět, kolik a jakých lidí potřebujeme. Určitě se nám budou hodit dobrovolníci, kteří ovládají angličtinu a němčinu.

Čtěte:   Získej deset suvenýrů během tří týdnů v Honbě za planetami!

Co se chystá v rámci Great Moravia?

V předchozím rozhovoru jsi říkal, že jste naplánovali trasu powertrailu. Povíš nám o něm víc? Třeba kdy bude spuštěn, zda budou keše publikovány postupně nebo najednou, kolik kešek bude mít?

PWT bude mít 200 keší, trasa má zatím něco přes 70 km. Zaměřeno máme v tuto chvíli 150 míst. PWT bude publikován naráz, ale přesný termín neprozradím 🙂

Kromě toho jsi také zmínil sérii Tvarůžek. Prozradíš o ní něco?

Série “Tvarůžek” bude mít tucet keší. Budou to jednoduché zábavné mysterky, zaměřené na nějaké hanácké zajímavosti.

Co soutěž Toulavý geobjektiv Great Moravia 2017? Přišly nějaké další soutěžní příspěvky?

Abych pravdu řekl, momentální stav nevím, ale nějaké fotky chodí. Ceny v soutěži budou zajímavé, tak by kačeři neměli váhat 🙂

Děkujeme za rozhovor!