Giga Event Great Moravia: co je nového 106 dní před zahájením?

 

Ubíhá to jako voda a již příští týden bude počítadlo, odpočítávající čas do zahájení eventu Great Moravia, jen dvouciferné. Abychom zjistili, jak se věci mají, položili jsme několik otázek jednomu ze tří hlavních organizátorů – Standovi Šestákovi. Jak tedy pokračují přípravy na Giga Event Great Moravia?

V tuto chvíli (pondělí 15. května) je přihlášeno 3614 účastníků. Myslíš, že se povede reálně překonat 5000?
Věřím tomu, že event navštíví víc jak 5000 účastníků. Ale účast samozřejmě ovlivní spousta faktorů. Jedním z hlavních je počasí.

Na Facebookových stránkách akce Giga Event Great Moravia jste na začátku května publikovali několik jarních fotek z Plumlova. Prozradíš, copak jste tam dělali?
Začátkem května proběhl na Plumlově jeden z tradičních eventů – Geodakar, kterého jsme se zúčastnili. A zároveň s ním i schůzka štábu týmu a podpůrného týmu.

Trošku jsme prozkoumali oficiální stránky a našli zde sekci O´PointHunters – Bodechťevci. Zde je zmínka o Bodechtěvec 100+ – copak to bude? Že by slibovaný powertrail?
Ano, bude to PWT o 200 keších. Ani toto se však neobejde bez komplikací. Jak jsme totiž před týdnem zjistili, je naplánovaná úplná uzavírka silnice 448, Olomouc – Drahanovice, která bude trvat až do října. To bohužel trochu znepříjemní život jak nám, tak návštěvníkům eventu. Ale na webu www.greatmoravia.cz doporučíme vhodné objížďky.

Server iDnes řešil údajné problémy s parkováním turistů v Plumlově s tím, že zatěžkávací zkouškou chystaných změn má být právě giga event. Nemáš obavy, zda se všichni motorizovaní účastníci vejdou?
Noo, mám-li být upřímný… ani ne 🙂 Víš jak to je, na iDnesu se píše kde co 😀 Pravdou ale je, že tentokrát to bude snad poprvé, co se vůbec nebude parkovat přímo ve městě, ale jen na plochách za městem, z nichž jen jedna bývá běžně využívána k parkování při různých kulturních akcích. U ostatních to bude premiéra.

V přehledu zlatých partnerů se vedle Geocachingu, města Plumlov a Garminu objevilo také logo Škodovky. Můžeš nám prozradit, jak se na akci podílí či bude podílet?Škoda Auto má s geocachingem mnohaleté zkušenosti a je pro nás velmi důležitým partnerem. Avšak jak přesně se bude podílet přímo na akci, neprozradím. Vše je zatím předmětem jednání.

Zlatí partneři akce Giga Event Great Moravia

Zlatí partneři akce Giga Event Great Moravia

Podpořte Giga Event Great Moravia

Kačery by mohlo zajímat, jakým způsobem distribuujete zboží nabízené na vašem oficiálním e-shopu. Máte pouze osobní vyzvednutí na eventu?
Ano, buď osobně na eventu, nebo poštou po eventu. Žádné zboží nemáme skladem, vše budeme vyrábět pouze na základě skutečné poptávky zájemců. A protože chceme mít nabídku na eshopu co nejdéle, aby si mohli vybrat i účastníci, kteří se rozmyslí třeba v červenci, všechno zboží budeme vyrábět v poslední možný termín.

Maskot geocachingu – žabák Signal – putuje po světě. Myslíš, že se přijede podívat také na „gigáč“?
Ano, pokud se nestane nic nepředvídaného, účastníci Great Moravia se budou moci s žabákem Signalem setkat v září na Plumlově.

Je něco, s čím by vám aktuálně mohli pomoci čtenáři serveru Kešky.cz?
Jestli nám čtenáři serveru Kešky.cz chtějí s něčím pomoci a akci podpořit, mohli by si například zakoupit nějaké naše suvenýry. Příjem z prodeje je totiž významný zdroj příjmů k profinancování celé akce. Také se blíží termín zadání geocoinů do výroby (1. 6. 2017) a nám by pro lepší odhad nákladu pomohlo, aby si co nejvíc účastníků, kteří o zakoupení geomince uvažují, objednalo geocoiny na našem e-shopu. Zároveň si tím zajistí, že se na ně mince 100% dostane.

Akci můžete podpořit nákupem geocoinu

Akci můžete podpořit nákupem geocoinu

Už jste objednali ideální počasí – tedy sluníčko a teploty kolem 20 C? 🙂
No jasně, marram každý víkend sedává na Plumlově s bubínkem a zaklíná počasí. Tvrdí, že je až 50% šance, že bude tak akorát hezky 🙂