Geocaching na koloběžce

 

Geocaching na koloběžce. Říkáš si, že to nejde moc dohromady? My víme, že jde! A více o tom nám pověděla zapálená kačerka Kačka. Právě v její hlavě vznikl nápad vydat se na koloběžkovou geoexpedici, jež nese název The Baltics on a footbike, která je spojena s lovením kešek.

katka_geo6_20160426-300x212

Kačka, známá pod svojí herní přezdívkou GeoCule, miluje cestování a jejím velkým koníčkem je geocaching, což vyhovuje spontánním nápadům, které jí občas přicházejí na mysl. Její přátelé o ní říkají, že je „tak trochu blázen.“ V minulosti například podnikla cestu na kole z Bratislavy do Prahy nebo z Amsterdamu do Kladna. Také se vydala autem na čtrnáctidenní cestu za dobrodružstvím, při které navštívila 14 států Evropy se zastávkou na nejzápadnějším a nejjižnějším bodě kontinentu. Z toho vyplývá, že její geoexpedice není žádné překvapením, ale dalším nápadem, na který se moc těší.

Jak to všechno začalo… 

O

Kačka si koloběžku pořídila kvůli svému pejskovi, kterému se tento zapeklitý geostroj také líbí. To byl právě ten moment, kdy ji koloběžka uchvátila.

Nyní na ní jezdí již třetím rokem a výlety spojuje převážně s lovením kešek. Často jezdí za doprovodu manžela, ale jako každá žena si ráda odpočine od společnosti muže, a tak podniká i samostatné „dámské jízdy.“

Co je vlastně geoexpedice The Baltics on a footbike?

Jak už jsme se dozvěděli, Kaččinou zábavou je cestování, nejraději má ale starý kontinent, na kterém ji uchvátily Pobaltské státy. A protože se letos v Tallinu bude konat MegaEvent, naplánovali si společně s manželem letní dovolenou právě tam. Díky její povaze vznikl nápad, že by tuto cestu mohla absolvovat na koloběžce.

 

Co je  cílem a jak se na akci připravuje?

katka_geo3_20160428-300x260Jako u každého správného kačera i Katčiným cílem je odlovit nějaké kešky. Konkrétně se jedná asi o deset keší denně včetně návštěvy tří eventů, které se budou konat ve Vilniusu, Rize a Tallinnu.

Aby vše zvládla, musí pilně trénovat. Prozatím si nastavuje své reálné limity, které je schopná odjezdit každý den. V brzké době plánuje zkusit své maximum – kolik kilometrů zvládne v jeden den ujet.

No a celkem ji čeká asi 600 kilometrů, za což si zaslouží velký obdiv.

Přejeme hodně úspěchů při lovení keší a těšíme se na zpětnou reakci, jak celý výlet zvládla.