Navigace Garmin Montana

Návrat k challenge keším

 

Od 21. dubna 2015 nebylo možné zakládat nové “challenge” keše. Zhruba rok poté – 25. května 2016 – Groundspeak oznámil, že byla vytvořena nová pravidla k challenge keším a od tohoto dne je opět možné je zakládat.

A co že to ty challenge keše vlastně jsou?

Jsou to keše s výzvou, tzv. “výzvové kešky”. Jedná se o zvláštní typy mystery (other) keší, které vyžadují splnění podmínky nebo série úkolů související s geocachingem. Tyto podmínky nebo úkoly se považují za podstatu kešky s výzvou, nikoliv za dodatečné podmínky pro logování.

Keše s výzvou se liší svým zaměřením, rozsahem a povahou, ale všechny musí být zaměřeny kladně a vyžadovat splnění zadaného úkolu.

Přinášíme několik základních požadavků pro založení challenge keší:

  • Challenge cache musí obsahovat slovo „Challenge“ v názvu kešky,
  • tento typ kešky je zařazen do kategorie Mystery/Unknown/Other,
  • challenge keš musí obsahovat odkaz na webový challenge checker,
  • schránka musí být umístěna na fyzických souřadnicích,
  • výzva musí být splnitelná po celou dobu existence challenge keší,
  • splnění výzvy by nemělo nikoho nutit k tomu, aby se vzdal hledání jiných kešek,
  • logování kešky nesmí být podmíněno zakládáním nových kešek,
  • výzva by měla být chápána jako osobní ocenění za splnění úkolu, …

Co se změní?

Asi největší změnou je to, že všechny budoucí výzvy musí obsahovat odkaz na webový „challenge checker“ – tedy jakýsi „ověřovač.“ „Challenge checker“ bude sloužit k tomu, aby se kačer mohl ujistit, že splňuje podmínky pro dosažení výzvy.

Dále se změnily i obecné podmínky zakládání challenge keší – více v předchozím odstavci.

Uvažuješ nad tím, že by si chtěl splnit určitou výzvu, ale nevíš, kde čerpat inspiraci? Přinášíme ti několik challenge keší, o jejichž zvládnutí se můžeš pokusit!

1. The Czech Neighbours

Čtěte:   Kešky na Mapy.cz? Nakonec nebudou!

Podmínkou pro zalogování této challenge je nalezení alespoň jedné kešky v následujících zemích: Slovensko, Polsko, Německo a Rakousko. Tato challenge je jedna z lehčích (obsahuje pouze 2 hvězdičky u obtížnosti a 1,5 hvězdičky u terénu), a proto ji odlovilo již necelých 350 kačerů.

2. Ikonkova challenge cache

Ikonková disponuje obtížností a terénem s 2,5 hvězdičkami. K zalogování musíš mít odloveno nejméně 10 typů ikonek. Může se jednat například o tradiční, multi, mystery, webcam, earth, wherigo, virtuální kešku nebo také o letterbox či navštívení eventů. Pokud nevíš, co jednotlivé keše znamenají, podívej se na vysvětlení.

08075624-742d-46a1-a2c1-96ec117fd4e5_l

3. Czech Challenge Regions

Tato keška se nachází na úvodních souřadnicích s terénem označeným 2 hvězdičkami. Je ovšem obtížnější (obtížnost je 4,5 hvězdy), a proto ji odlovilo jen 70 kačerů. A jaký je tedy úkol? Ve všech krajích, které se nachází na území České republiky, musíš najít alespoň 5 typů keší (v každém kraji 5 různých kešek).

4. Challenge Forest Reviewer

Další zajímavou challenge keškou je Challenge Forest Reviewer. Pro její zalogování je nutné splnit podmínku, a to buď odlovit publikované keše 15 reviewery v ČR nebo 45 reviewery bez ohledu na stát.

5. Challenge 77

Už jsme tady měli výzvu, která obsahovala odlovení keší ve všech krajích České republiky. Teď přichází něco těžšího s obtížností 5. Jedná se o „vybarvování všech okresů v naší zemi“. A okresů je právě 77.

6. 81 Challenge cache

Předposlední zajímavou výzvou je kompletní vyplnění tabulky D/T matice a zalogování všech 81 možných kombinací obtížnosti a terénu kešek. Splníš-li, čeká tě tahle speciální prémie. A protože v tabulce potřebuješ i terén a obtížnost s 5 hvězdičkami, tato keš má totéž označení 5/5.

7. Abeceda? Abeceda? (Challenge cache)

Mezi naše favority patří i tahle challenge cache s názvem Abeceda. Pro zalogování „found it“ je potřeba nalézt alespoň 27 keší s tím, že jejich názvy začínají od uvedených písmen české abecedy – A, B, C, D, E, F, G, H, CH, I, J, K, L, M, N, O, P, Q, R, S, T, U, V, W, X, Y a Z.

Čtěte:   Powertraily a série 6: Vysočina

c8d24180-2d7f-4ede-a4e1-e2aa07bbb6fe (1)