Chcete vědět o eventech v okolí? Český kalendář můžete mít i v mobilu

 

Geocachingové eventy jsou skvělou příležitostí, jak poznat další lidi se stejným koníčkem. Někdy mají zábavnou či naučnou náplň, jindy jde o posezení u piva nebo prosté setkání na veřejně přístupném prostranství. Jak získat přehled o eventech ve vašem okolí, abyste žádný nepromeškali? S novým webovým kalendářem je to opravdu snadné.

Kalendář eventů, který najdete na adrese events.gcm.cz, naprogramoval Michal Kuchta, známý v hráčské komunitě jako Niximor nebo též Valen Reviewer. Mimo jiné tímto způsobem vyřešil svou nespokojenost s nedostatky kalendáře, který najdete na webu Geocaching.com.

Co Kalendář eventů events.gcm.cz nabízí?

Při první návštěvě se webový prohlížeč zeptá, zda stránka smí přistupovat k údajům o vaší poloze. Nemusíte jí to dovolovat – pozici lze zadat i ručně – ale pokud souhlas udělíte, budete to mít o něco jednodušší.

Web events.gcm.cz chce přístup k údajům o poloze

Web events.gcm.cz chce přístup k údajům o poloze

V horní části stránky jsou dva ovládací prvky. První je vyhledávací pole, do kterého zadáte adresu, kolem které chcete vyhledávat eventy. Jestliže jste povolili přístup k poloze, pak se tento údaj vyplní automaticky.

Vyhledávací pole, do kterého zadáte adresu

Vyhledávací pole, do kterého zadáte adresu

V rozbalovací nabídce pak můžete vybrat, v jakém okruhu kolem této pozice se má hledat. na výběr jsou hodnoty od jednoho do 500 kilometrů, takže odpovídající nastavení najde asi každý, ať už na eventy chodí pěšky, nebo jezdí hromadnou dopravou či autem.

Vzdálenost eventů od výchozího bodu

Vzdálenost eventů od výchozího bodu

Podrobnosti o eventech

Dál už aplikace funguje jako jakýkoli webový kalendář – klepnutím zvolíte den, v dolní části pak uvidíte všechny eventy, které se v daném termínu a v nastaveném okruhu chystají. Nechybí nick ownera, vzdušná vzdálenost a čas od kdy do kdy event probíhá. Po klepnutí na odkaz se otevře oficiální stránka dané události, kde můžete nahlásit svou plánovanou účast.

Podrobnosti o eventu

Podrobnosti o eventu

Chcete-li danou stránku kalendáře s někým sdílet, nebo si ji uložit, využijte odkaz Permalink, který v parametrech obsahuje jak lokalitu, tak vzdálenost, v níž jsou eventy hledány. Odkaz Moje poloha pak zobrazí eventy kolem aktuální pozice (funguje samozřejmě jen za předpokladu, že jste stránce umožnili přístup).

Odkazy Permalink a Moje poloha

Odkazy Permalink a Moje poloha

Jak mít kalendář eventů v mobilu?

Jestliže máte mobilní telefon propojený s účtem a/nebo Kalendářem Google, můžete mít průběžně aktualizovaný kalendář eventů kdykoli po ruce. Aplikace má totiž výstup ve formátu iCal, se kterým si poradí například MS Outlook, ale i již zmíněný Kalendář Google.

Jak na to? Zkopírujte si adresu z odkazu iCal v dolní části stránky (klepněte pravým tlačítkem myši a z kontextové nabídky zvolte Kopírovat adresu odkazu).

Kopírovat adresu odkazu

Kopírovat adresu odkazu

Pak otevřete webové rozhraní Kalendáře Google, které najdete na adrese calendar.google.com. V levém sloupci klepněte na tlačítko se třemi tečkami vedle pole Přidat kalendář a z nabídky zvolte Pomocí adresy URL.

Pomocí adresy URL

Pomocí adresy URL

Na další stránce vložte do textového pole zkopírovanou adresu a stiskněte tlačítko Přidat kalendář. Tím by se měl kalendář eventů připojit mezi vaše kalendáře.

Přidat kalendář

Přidat kalendář

V aplikaci na mobilním telefonu po provedení synchronizace stačí tento kalendář povolit. V případě, že používáte nativní Kalendář Google, který je předinstalovaný na většině telefonů s Androidem, stačí klepnout na tři čárky v levém horním rohu, pak přejít do Nastavení, kde klepnete na Zobrazit více, pak na název kalendáře s eventy a aktivujete volbu Synchronizace. U jiných programů se postup může lišit.