Chceš suvenýr? Tak se 13. dubna zúčastni eventu!

 

Rok 2017 se ponese v duchu oslav geocachingu, v jejichž rámci se můžeš setkat s maskotem v podobě žabáka Signala.

Ten bude cestovat po různých zemích a hledat místní kešky. Jeho první zastávkou bude Německo, konkrétně se ve čtvrtek 13. dubna zúčastní 11. ročníku akce Dönerstag. Pokud chceš suvenýr, zapiš si toto datum do kalendáře!

Co je Dönerstag?

Dönerstag je dnes již tradiční série eventů, které se konají každý rok na Zelený čtvrtek. První ročník se konal dne 5. dubna 2007 v občerstveních s kebabem po celém Německu. Cílem bylo uspořádat „decentralizovaný německý regionální mega-event“. Jedná se tedy o několik událostí, konaných ve stejnou dobu kromě Německa například v Rakousku, Jižním Tyrolsku či na Mallorce. V loňském roce se zúčastnilo víc než šest tisíc hráčů 233 eventů pod hlavičkou Dönerstag. Tyto akce se konaly po celé Evropě, od Německa a Rakouska, až po Spojené království a Švýcarsko.

Chceš suvenýr? Tak se 13. dubna zúčastni eventu!

Chceš suvenýr? Tak se 13. dubna zúčastni eventu!

Název akce je v podstatě slovní hříčkou, poskládanou ze slov „Donnerstag“, které v němčině znamená čtvrtek, a „Döner“, což je německy „kebab“. Tyto události jsou organizovány a evidovány v otevřeném fóru na stránce GeoClub.de.

Chceš suvenýr?

S touto událostí je letos spojena také možnost získat virtuální suvenýr do svých statistik. Stačí 13. dubna 2017 navštívit jakýkoli event. Musíme ale upozornit, že tato nabídka se nevztahuje na CITO eventy.

Nejbližší čí nejzajímavější akci ve svém okolí můžeš najít pomocí vyhledávání na webu Geocaching.com. Pokud bys sám chtěl uspořádat Dönerstagový event, pak nezapomeň, že musí být odeslán ke schválení nejméně dva týdny před konáním akce. Proto svou akci připrav nejpozději do 30. března 2017.

Zdroj: geocaching.com.