Česko bude hostit druhý giga event! Oslaví jím 20 let geocachingu

 

V úterý 4. června 2019 krátce po poledni mohli organizátoři eventu 20 Years of Geocaching Prague 2020 (GC7WWWW) oznámit českému kačerstvu důležitou zprávu: event dosáhl klíčové hranice 3000 přihlášených účastníků. To v praxi znamená, že jeho pořadatelé mohli požádat o udělení statusu giga eventu.

Event byl publikován 1. května a už během prvních dvou hodin splnil podmínku pro získání ikony mega eventu. To je samo o sobě pozoruhodné. Po úvodním prudkém nárůstu tempo sice mírně zvolnilo, nicméně i tak hlásilo svou účast v průměru dvacet nových kačerů denně. Kýženou hranici se podařilo prolomit během 35 dnů od publikace, což je světový unikát.

Takto rostl počet přihlášených účastníků

Máme další giga event!

Po dosažení hranice 3000 přihlášených je na organizátorech, aby podali žádost o udělení prestižní ikonky u Geocaching HQ. Realizační tým neotálel a žádost, společně s dalšími podklady, podal ještě ten den. Pak už nezbývalo než čekat.

4. června 2019 v 17:02 přišel dlouho očekávaný e-mail. Geocaching HQ v něm oficiálně oznámil, že 20 Years of Geocaching Prague 2020 (GC7WWWW) získává status giga eventu. Po GREAT MORAVIA 2017 se tak stane druhou akcí této velikosti na našem území. Současně s tím bude devátým giga eventem na světě v historii geocachingu.

Situaci kolem druhého českého giga eventu budeme pochopitelně nadále sledovat a o všem zajímavém míníme co možná nejpodrobněji informovat. Takže zůstaňte naladěni!

Čtěte:   První český Giga Event? Možná už za rok. Čti dál!