5 tipů pro plánování geo-dovolené

 

Blíží se období dovolených. Zkušení kačeři často plánují lokalitu dovolenkových radovánek podle množství keší v okolí, začátečníci však často rádi snesou nějakou tu dobrou radu jak něco takového naplánovat. Groundspeak právě zejména pro ně připravil 5 zajímavých tipů.

Kačeři rádi poznávají zajímavé oblasti či památky ve svém blízkém i vzdálenějším okolí. Geocaching je jedním z nejlepších způsobů, jak můžeš objevit dosud neprobádaná místa.

Geo Tours – kabátek pro série keší

GeoTour je tématicky laděná kolekce keší, které se nachází v určité oblasti. Může vést po stezce, kolem historických památek, parkem, ale některé můžeš nalézt i v samotném centru města. Na každé zastávce je většinou připraven i nějaký úkol či vzdělávací mise. Geotour tak může dát zajímavé sérii keší uhlazený kabátek.

V Čechách máme k dnešnímu dni založenou pouze jednu takovou sérii – na letišti Václava Havla.

Geo Tours

Geo Tours

Další informace o Geotours jsou na webu Geocaching.com.

Pocket Queries není zaklínadlo

Protože na webu geocaching.com jsou již více než 2 miliony keší a prosté vyhledávání může být pro větší plánování nepraktické, nabízí Groundspeak tzv. Pocket Queries. PQ jsou dostupné pouze pro prémiové hráče, tedy kačery, kteří si zaplatí prémiové členství. Díky této funkci můžeš kešky jednoduše filtrovat podle typu, náročnosti terénu, velikosti krabičky a mnoha dalších vlastností. Takto vytvořená vyhledávání je možné uložit a následně z nich vygenerovat například podklad pro navigaci.

Pomocí PQ lze také jednoduše vyhledat kešky podél zadané trasy výletu či cesty do zahraničí.

Pocket Queries

Pocket Queries

Multi kešky alias multiny

Multi keše jsou často tvořeny jako krátké procházky – například prohlídky města či nějaké zajímavé památky. Tak šup – poznávací multinky jsou ideální způsob jak se projít a získat bod!

Multi keše mají více zastávek

Multi keše mají více zastávek

Jak vyfiltrovat oblíbené kešky

Pokud si platíš prémiové členství, pak můžeš filtrovat keše i podle tzv. FP – bodů oblíbenosti. Díky FP jednoduše najdeš kešky, které se líbí. Favourite Pointy můžeš udělit za zajímavé umístění nebo hezké provedení. To už je jen na tobě, jak své bodíky využiješ.

Seřaď si keše podle oblíbenosti

Seřaď si keše podle oblíbenosti

Seznam se s místními obyvateli

Nejlepší způsob, jak se dozvědět spoustu zajímavých informací o daném místě, je poznat místní hráčskou komunitu. Proto se než odjedeš na dovolenou nezapomeň podívat, zda v dané oblasti nebude ve stejném termínu pořádán event. Pokud ano, není o čem přemýšlet – Loguj Will Attend (zúčastním se) a zajdi poznat místní hráče Geocachingu.

 

A samozřejmě si nezapomeň nejprve přečíst průvodce Geocachingem.