Zakončete rok 2015 a zahajte rok 2016 keškováním!

 

Nový rok je svátek, který slaví lidé na celém světě. Ať už ho budete oslavovat pojídáním hroznového vína (jako ve Španělsku) nebo zdobením svého domova (jak je tomu v Japonsku), u chlebíčků s rodinou respektive přáteli (jak je to bývá zvykem v Česku), přelom dvou let je okamžikem, kdy zpravidla vyvstanou na mysli vzpomínky, ale i plány do budoucna.

V tomto roce jsme mohli společně oslavit 15. narozeniny geocachingu, nicméně skutečnost je taková, že se rok 2015 nevyhnutelně chýlí ke svému konci a naopak se blíží rok s číslem 2016. Konec roku bývá spojen s bilancování, ale i s novými závazky a předsevzetími.

Co třeba začít s geocachingem? Nebo, pokud jste již této hře podlehli, lovit o něco intenzivněji? Motivovat by vás mohly dva nové suvenýry, které provozovatel Groundspeak připravil právě na přelom let 2015 a 2016.

Jak na Nový rok, tak po celý rok. Přeci nebudete ležet doma!

Jak na Nový rok, tak po celý rok. Přeci nebudete ležet doma!

Podmínky zisku suvenýrů, tedy jakýchsi virtuálních odznaků, které najdete po příhlášení ke svému účtu na Geocaching.com v sekci Suvenýry, jsou tentokrát velmi jednoduché:

  • Suvenýr Goodbye 2015 („Sbohem roku 2015“) můžete získat, když 31. prosince 2015 odlovíte a zalogujete jakoukoli keš, nebo se zúčastníte nějakého eventu.
  • Suvenýr Hello 2016 („Vítáme rok 2016“) získáte, když 1. ledna 2016 najdete a zalogujete jakoukoli keš, nebo se zúčastníte nějakého eventu.

Groundspeak také odpovídá na některé otázky, které by lovce suvenýrů mohly zajímat.

Mohu získat oba suvenýry za jednu událost, pokud začne 31. prosince a skončí 1. ledna?
Pěkný pokus. Chcete-li získat oba suvenýry, budete muset zaslat dva různé logy pro dvě odlišné kešky a/nebo události. Každý den jeden.

Mohu se opakovaně přihlásit na event, abych získal oba suvenýry?
Ne. Pravidla geocachingu zakazují takzvané „stohování akcí.“ Abyste získali suvenýr, je nutné se zúčastnit dvou oddělených akcí v různých časech, organizovaných jinými kačery.

googbye_hello_ico

Rozhodně byste se měli vydat na novoroční kešku, neboť známé pravidlo říká: „Jak na Nový rok, tak po celý rok!“ A uznejte sami: určitě se chcete i v roce 2016 věnovat geocachingu, že?

Zdroj: Geocaching Blog.