Staň se fajnšmekrem a získej další suvenýr!

 

Groundspeak na konci prázdnin představil novou podzimní výzvu, kde budeš moct získat až čtyři suvenýry. Výzva potrvá celkem čtyři měsíce, z čehož každý měsíc budeš mít jiný úkol. Po celou dobu navíc tvým věrným pomocníkem bude Friend League (přátelská liga), kterou už určitě znáš z předchozích akcí.

Za pár dní začíná nový měsíc a s ním samozřejmě nová výzva. Bude jen na tobě, jak se rozhodneš a jak zabojuješ, aby ses mohl stát fajnšmekrem!

Jaké suvenýry mohu získat?

Jak už ses možná dočetl, celkem můžeš získat čtyři suvenýry za čtyři měsíce. Pokud splníš jednotlivé měsíční výzvy, odměnou ti budou tyto čtyři suvenýry:

  1. Adrenaline Junkie (měsíc září)
  2. Caching Connoisseur (měsíc říjen)
  3. Social Butterfly (měsíc listopad)
  4. Trackable Lover (měsíc prosinec)

Pokud si již splnil zářijovou výzvu, na svém profilu nalezneš suvenýr „Adrenaline Junkie“. Je zřejmé, že pro někoho mohla být výzva zábavná, lehká či velice rychle splněna a pro někoho byla těžká, nezábavná či se ji raději ani nezúčastnil. Ale za pár dní se nám přepíše měsíc z čísla devět na číslo deset a začne nová podzimní výzva…

Staň se geocachingovým fajnšmekrem v měsíci říjnu!

Nejsou kešky ukryté u sloupů a zábradlí pro tebe? Nebaví tě keše s atributem „park and grab“? Pak právě tato výzva bude pro tebe tou ideální. Všechno, i ve světě geocachingu, je jen a jen o kreativitě. Čím více favorite pointů keš má, tím více se předpokládá, že bude hezká či nás něčím překvapí. A právě favorite pointy neboli body oblíbenosti, budou tím pravým ořechovým pro tuto výzvu.

Máš rád zajímavé a kreativní keše? Pak neváhej a zúčastni se této výzvy!

Jaká je podmínka pro získání suvenýru „Caching Connoisseur“?

Předchozí výzva nebyla až tak těžká. Momentálně lehce přitvrdíme, ale opět se nebude jednat o nic náročného. Tvým úkolem bude v kamarádské lize získat 60 bodů, a to od pondělí 1. října 2018 od 14:00 hodin do pondělí 29. října 2018 do 14:00 hodin.

Čtěte:   Virtuálky 2.0 jsou tady! Komu je Geocaching HQ rozdá?

Jak mohu jednotlivé body získat?

Úplně jednoduše! Za každou nalezenou keš s méně než 10 body oblíbenosti ti bude v lize přátel přiděleno 5 bodů. Ale protože se chceš stát fajnšmekrem, tak za keš s více než 10 body oblíbenosti dostaneš bodů celkem 15. Další bodování ti prozradí následující tabulka:

Akce

Bodová hodnota

Nalezení keše s méně než 10 FP (body oblíbenosti)

5

Nalezení keše s 10 nebo více FP (body oblíbenosti)

15

Účast na jakémkoli eventu

5

Vložení travelbugu do keše

1

 

Maximální počet bodů, který můžeš získat je 15 – a to za keš, která má 10 nebo více FP. Teoreticky ti tedy budou stačit pouhé 4 keše, které splňují předchozí podmínku.

Co je to Friend League?

Friend League, neboli přátelskou ligu můžeš znát již z dřívějších dob. Pokud ne, ve zkratce ti ji představíme.

Přátelská liga je žebříček, který na geocaching.com ukazuje tvé aktivity a zároveň aktivity tvých přátel. Po přihlášení pak uvidíš celkový počet bodů, které si v daném měsíci získal ty, nebo některý z tvých přátel.

Pro jednodušší orientaci můžeš použít tento odkaz: https://www.geocaching.com/play/friendleague

V pravém sloupci navíc vidíš odpočet, který znázorňuje, kdy začne boj o suvenýr měsíce.

 

Ještě váháš?

Tak neváhej, vydej se lovit a získej všechny suvenýry! Na získání zářijového suvenýru máš ještě pár dní, honba za tímto suvenýrem končí přesně v pondělí 1. října 2018 v 14:00. Více informací o suvenýru „Adrenaline Junkie“ získáš zde. O následujících podmínkách pro další dva suvenýry tě budeme brzy informovat.