Groundspeak

 

Soukromá společnost Groundspeak se sídlem  v Seattlu (Washington) je provozovatelem největšího webu týkajícího se geocachingu – Geocaching.com. Svou činnost zahájila 2. září 2000. Web se stal víceméně oficiálním portálem této hry, neboť nabízí více než dva a půl milionu keší a sdružuje přes šest milionů kačerů ve více než 200 zemích po celém světě.
Existují sice alternativní servery, nabízející seznam kešek i svá vlastní (obvykle volnější) pravidla, nicméně z hlediska počtu pokladů jsou za Geocaching.com výrazně pozadu.
Groundspeak tak získal de facto monopol v tomto segmentu. Základní členství na webu Geocaching.com je zdarma a poskytuje veškeré nezbytné funkce k vyhledávání, nalézání a zaznamenávání kešek. Groundspeak tak profituje především na prémiových členech, kteří platí roční či měsíční poplatky a dostávají za ně sadu doplňkových a leckdy užitečných funkcí (viz Výhody prémiových hráčů (PM)). Další zisk má provozovatel z předmětů, které prodává – například sledovatelných mincí (geocoinů) či štítků (travel bugů), triček, samolepek a dalších artefaktů.