Přestupný rok, k suvenýrům krok

 

Jednou za čtyři roky máme příležitost lovit kešky o jeden den navíc. V této periodě se totiž opakuje přestupný rok a tím jedním dnem k dobru je 29. únor.

V kalendáři se toto datum objeví i letos, a to již za necelý týden. Groundspeak, provozovatel oficiálního webu Geocaching.com, přišel u této příležitosti s malou nadílkou pro všechny kačery.

Přestupný den, 29. únor, letos připadá na pondělí

Přestupný den, 29. únor, letos připadá na pondělí

Prvním dárkem jsou dva suvenýry, které můžeš získat ve dnech 27. až 29. února 2016. Navíc se v průběhu víkendu v aplikaci Geocaching Intro budou zobrazovat všechny keše bez omezení, podobně jako uživatelů, kteří mají zakoupenou placenou verzi programu Geocaching. Aplikaci lze zdarma stáhnout a nainstalovat do chytrých mobilních telefonů a tabletů s operačním systémem Android, iOS a Windows Phone.

Aplikaci Geocaching Intro tak budeš moci výjimečně použít například pro:

  • Nalezení EarthCache a objev nějaké geologické zajímavosti.
  • Procvičení logického uvažování při odlovu mysterky.
  • Vyzkoušení odlovu nějaké obtížnější keše, kterou aplikace ve výchozím stavu nenabízí.
  • Prozkoumání různých prvků hry tím, že najdeš různé typy schránek.

Jak získat suvenýry v přestupný den?

  • První suvenýr můžeš získat, když ve dnech 27. až 29. února zaloguješ nález jakéhokoli typu keše kromě eventu.
  • Druhý suvenýr lze získat jen v přestupný den, tedy v pondělí 29. února. Tvým úkolem v tomto případě bude navštívit nějaký event a ohlásit zde svou účast.

Jak mohu vidět všechny kešky v aplikaci Geocaching Intro zdarma?

Stačí si stáhnout a nainstalovat aplikaci Geocaching Intro. Když ji spustíš ve dnech 27. až 29. února, uvidíš v ní všechny keše bez obvyklých omezení. Snadněji si tak vybereš poklad, díky kterému získáš suvenýr do své sbírky.

Uvidím i kešky pro prémiové uživatele?

Když owner zakládá keš, může si zvolit, že bude dostupná pouze pro prémiové uživatele. Groundspeak toto rozhodnutí respektuje a prémiové kešky nebudou ani ve výše uvedené dny zviditelněny. Běžným členům tedy budou dostupné všechny ostatní kešky všech úrovní hodnocení obtížnosti a terénu.

Zdroj: Geocaching.com.