HQ Duck Dash: závod trackovatelných předmětů

 

U příležitosti patnáctého výročí vyhlašuje provozovatel Geocaching.com celosvětový závod sledovatelných předmětů HQ Duck Dash, do kterého se můžeš zapojit i ty! Závod začne 20. července v 9:01 našeho času a skončí 21. srpna v 8:59.

30. srpna 2001, tedy téměř na samém konci prázdnin, to bude přesně patnáct let od okamžiku, kdy zakladatel oficiálního webu Geocaching.com Jeremy Irish aktivoval první sledovatelný či chcete-li trackovatelný předmět na světě – TB1.

První sledovatelný předmět: Deadly Duck: Envy

První sledovatelný předmět: Deadly Duck: Envy

Jeremy k tomu dnes říká: „Když jsme spustili Travel Bugy, vypustil jsem do světa „sedm smrtelných kachniček““ Každý z těchto sledovatelných předmětů byl založen na jednom z takzvaných sedmi smrtelných hříchů, čemuž odpovídala i jejich jména: Greed (chamtivost), Envy (závist), Sloth (lenost), Pride (pýcha), Gluttony (obžerství), Lust (chtíč) a Wrath (hněv). Zajímavostí je, že Greed byla uložena do keše, která nebyla nikdy publikována na webu Geocaching.com, takže je možné, že se jeden z prvních trackovatelných předmětů stále nalézá kdesi na území Virginie.

Tak začala hra v rámci geocachingu – sledovatelné předměty neboli „trackables.“ V současné době existuje po celém světě více než 2,5 milionu TBček, která putují po celé zeměkouli. Navazují přátelství, evokují vzpomínky a trpělivě čekají na naplnění svého poslání.

Jak se zapojit do HQ Duck Dash?

 • Pořiď si neaktivovaný Travel Bug – v českých e-shopech ho koupíš za cenu mezi 130 a 150 Kč. Základní podmínkou je, aby tento sledovatelný předmět neměl nacestovanou žádnou vzdálenost ani historii. V případě zájmu můžeš na oficiálním webu pořídit také TBčka ve stylu prvních „smrtelných kachniček,“ přičemž jedna vyjde na 4,99 dolarů (asi 120 Kč) a celá sada na 29,69 dolarů (asi 710 Kč).

  TBčka ve stylu prvních „smrtelných kachniček“

  TBčka ve stylu prvních „smrtelných kachniček“

 • Sledovatelný předmět aktivuj na oficiální stránce.
 • Zvol poslání čili cíl svého TB. Tím by mělo být dostat se na event u příležitosti Mezinárodního dne geocachingu.
 • Prostuduj si pravidla HQ Duck Dash Code of Honor, která se účastí zavazuješ dodržovat (viz také níže).
 • Přihlas své TB do závodu vyplněním tohoto registračního formuláře nejpozději do 17. července 2016. Jednou z podmínek je minimální věk 18 let.
 • Sleduj cestu svého předmětu.

Pravidla hry

Zapojením do HQ Duck Dash, souhlasíš s následujícími pravidly:

Dodržování etikety je důležité pro zajištění zábavného a spravedlivého závodu a podpoře světového míru. Účastník chápe, že se tento závod nese v duchu dobré zábavy a souhlasí s tím, že bude činit vše podle svých nejlepších schopností, v souladu s dobrými mravy a pravidly, jako jsou:

 • Nikdy a za žádných okolností nebude logovat nepravdivě.
 • Zaloguje trackovatelný předmět vytažený z keše hned, jakmile to bude možné.
 • Přemístí ostatní předměty co nejrychleji do další keše, i když se jedná o konkurenci.
 • Nebude vnášet chaos do systému tím, že připojí stejný sledovací kód na více objektů.

Účastník chápe, že tento seznam není v žádném případě vyčerpávající a souhlasí s tím, že se nebude snažit využít mezery jakéhokoliv druhu. Účastník si uvědomuje, že porušením tohoto kodexu ohrozí zábavu. Vzhledem k velikosti kačerské komunity a malého počtu členů vedení chápe, že Geocaching HQ nebude vymáhat všechny aspekty tohoto kodexu; nicméně porušení tohoto kodexu může znamenat riziko vyloučení.

Otázky a odpovědi

Jak mohu vyhrát?

Za prvé: každý je vítězem! Všichni účastníci dostanou do svého profilu odznak HQ Duck Dash.
Pro uznání musí sledovatelný předmět skončit svou cestu na eventu u příležitosti Mezinárodního dne geocachingu 20. srpna 2016. Vítězové budou pak vybráni v několika kategoriích vedením Geocaching.com:

Nejlepší foto

Získá sledovatelným předmět s nejlepším snímkem z průběhu závodu. Fotografie mohou být přihlášeny prostřednictvím online formuláře.

Nejzáslužnější moment příběhu (nejlepší log)

Bude udělen sledovatelnému předmětu s nejsrdečnějším, epickým a/nebo obecně zábavným logem. Logy musí být přihlášeny prostřednictvím formuláře.

Nejdelší vzdálenost

Uděluje se předmětu, který mezi 20. červencem a 21. srpnem urazí největší vzdálenost.

Nejvíce navštívených schránek

Toto ocenění získá předmět, který mezi 20. červencem a 21. srpnem navštíví nejvíce různých keší.

Cesta přes nejvíce kačerů

Cena bude udělena předmětu, který v uvedeném termínu vyzvedne a přesune největší počet kačerů.

Oficiální TBčka pro HQ Duck Dash

Oficiální TBčka pro HQ Duck Dash

Tak co, jsi připraven závodit? Pořiď si sledovatelný předmět s kachničkou z oficiálního e-shopu, a/nebo zaregistruj jiný trackovatelný odesláním tohoto formuláře před 17. červencem 2016!

Zdroj: geocaching.com.