Aplikace Geocaching přináší nejžádanější funkci: offline mapy

 

Groundspeak včera oznámil novou funkci své mobilní aplikace Geocaching: offline mapy. Dostupná však bude jen prémiovým uživatelům. Podle e-mailu, rozeslaného kačerům, se jedná o nejčastěji žádanou funkci. Inu, sliby se očividně mají plnit nejen o Vánocích.

Základní pointou offline mapy je pochopitelně schopnost fungovat bez připojení k Internetu. Oceníš ji tedy nejen v místech se špatným či žádným pokrytím, ale třeba i v zahraničí.

Jak offline mapy fungují?

  1. Zařaď si keše, které chceš mít dostupné offline, do seznamu. Kešku do seznamu přidáš tak, že na stránce s podrobnostmi vyvoláš kontextovou nabídku a zde zvolíš Přidat do seznamu. Pro tyto účely si můžeš vytvořit nový seznam, nebo použít stávající.
  2. V postranní nabídce aplikace přejdi do sekce Moje seznamy.
  3. Klepni na tlačítko se třemi tečkami u požadovaného seznamu a zvol možnost Stáhnout data pro offline použití.
  4. Nyní můžeš lovit bez připojení k Internetu. Stačí otevřít uložený seznam a zvolit si kešku, kterou chceš odlovit.

Pozor na případnou aktualizaci map – Groundspeak staví na tom, že mapové podklady se příliš často nemění. Z tohoto důvodu nejsou offline mapy aktualizovány při aktualizaci dat stažených seznamů. Pokud potřebuješ aktualizovat mapy, nezbývá než odebírat offline data příslušného seznamu a znovu jej stáhnout. Uložená data lze odstranit podobně, jako se stahují – v nabídce pod třemi tečkami bude k dispozici možnost Odstranit stažená data.

Zdroj: support.groundspeak.com.

Čtěte:   Mobilní aplikace Geocaching přidává podporu suvenýrů